Novinky a oznámení

13.červenec 2020 

Oznamujeme, že od 27.7.2020 do 21.8.2020 bude kancelář z důvodu čerpání dovolené uzavřena. V uvedeném období budeme provádět pouze akutní servis dle telefonické dohody. Děkujeme za pochopení.

1.duben 2020 

Od 1.4.2020 jsme navýšili rychlost u našeho standardního tarifu. Pokud jste naším zákazníkem a máte některý ze základních tarifů, nebo starý tarif 12MEGA, zavolejte nám pro změnu. Zákazníkům, kteří měli sjednaný tarif NET24, jsme navýšení provedli automaticky.

6.duben 2018 

Uzavřeli jsme partnerskou spolupráci s poskytovatelem služby Sledovani.tv, která přináší možnost sledování televizního vysílání (IPTV) v naší síti. Více informací najdete v sekci "Televize".
Adminkův osobní blog o všem a o ničem
cenzuruje váš poskytovatel připojení?

Často kladené dotazy

Na této stránce uvádíme odpovědi na dotazy, které Vás nejčastěji zajímají. Pokud máte nějaký dotaz, který zde chybí, můžete nám napsat e-mail, my jej zodpovíme a pokud by mohl mít přínos pro ostatní, přidáme ho i na tuto stránku.Soused má od Vás připojení k internetu. Uvažuju, že si jej taky pořídím, ale nevím jestli budu mít signál. Nemám na střeše televizní stožár jako on.


Vzhledem k malým rozměrům klientského zařízení a jeho nízké hmotnosti je možné jej umístit i např. na komín, štít domu, nebo pomocí speciálního držáku na střešní krytinu (podobný sněžnému háku na střeše). Pokud máte pochybnost o kvalitě příjmu na Vašem domě, přijedeme Vám pokrytí prověřit – tato služba je ZDARMA.

Mám na domě sluneční elektrárnu a potřebuji mít z práce přístup do statistik provozu. Je možné získat veřejnou IP a kolik za ni budu platit?


Ano, veřejnou adresu je možné získat na vyžádání, k našim plným tarifům (ne EKO). Veřejná IP je zdarma. Zaplatíte případně pouze jednorázový poplatek, pokud bude nutné provést nastavení v síti u Vás doma.

Občas se mi stává, že některé stránky se načítají pomalu. Nemůže mi přípojku někdo rušit?


Pokud zlobí jen některé stránky, zkuste rychlost načítání např. u zpráv na seznamu, nebo podobném velkém zpravodajském serveru. Pokud se tyto stránky načítají normálně, bude server s pomalými stránkami pravděpodobně přetížený, případně jde-li o zahraniční stránku, záleží na kapacitě páteřních tras, vedoucích do této země, nebo na konkrétní kontinent (Taiwan apod.).
Nebo si můžete zkusit změřit rychlost připojení a pokud pravidelně naměříte výrazně nižší rychlost než máte ve smlouvě, kontaktujte nás a my Vám linku prověříme. Jak správně změřit rychlost se dozvíte na těchto stránkách.

Chci si porovnat rychlost připojení k internetu se smlouvou, jde to nějak změřit?


Rychlost připojení k internetu si můžete změřit na některé z volně dosupných měřících stránek v internetu – obecně se takové stránce říká speedtest. Před měřením restartujte počítač, nebo zavřete všechny programy, které využívají internet a mohly by ovlivnit měření. Pokud máte doma více počítačů, vypněte je. Nejznámější speedtesty jsou na www.speedtest.net, speedtest.zive.cz, www.rychlost.cz. Výsledek měření je orientační a může jej negativně ovlivnit stáří Vašeho počítače, stav operačního systému, případně kolísání signálu, měříte-li z notebooku připojeného na Vaši domácí wifi.

Pořídil jsem si nový počítač a chtěl bych ho připojit do sítě, ale nevím, jak mám na něm nastavit síť.


Pokud připojujete nový nebo přeinstalovaný počítač, většinou není u našich přípojek potřeba nic nastavovat. Předávací rozhraní u klienta umí automatickou konfiguraci. Jakmile připojíte počítač do sítě, je možné ho okamžitě začít používat.
To, jestli máte přípojku s automatickou konfigurací, si můžete ověřit v klientském protokolu, který je součástí smlouvy a v části IP adresa je uvedeno „DHCP“.
Totéž platí i v případě notebooku. Pokud jsme Vám nainstalovali wifi router, přihlašovací informace najdete taktéž v klientském protokolu v části „poznámky k instalaci“.
V případě nejasností, nebo pochybností nás můžete kontaktovat.
 

Tip...

Měření kvality pokrytí je nezávazné a zdarma


Máte-li zájem o připojení k internetu, obraťte se na nás. Rádi k Vám přijedeme ověřit kvalitu pokrytí a osobně zodpovědět Vaše dotazy. Tato služba Vás k ničemu nezavazuje a je zcela zdarma.

Najdete nás na facebooku