Novinky a oznámení

16.červenec 2018 

Oznamujeme, že od 23.7.2018 do 10.8.2018 bude kancelář z důvodu čerpání dovolené uzavřena. V uvedeném období budeme provádět pouze akutní servis dle telefonické dohody.

6.duben 2018 

Uzavřeli jsme partnerskou spolupráci s poskytovatelem služby Sledovani.tv, která přináší možnost sledování televizního vysílání (IPTV) v naší síti. Více informací najdete v sekci "Televize".

27.červen 2016 

Na četná přání zákazníků zavádíme od 1.7.2016 nový rychlý tarif NET24. Tarif je určen pro všechny uživatele, kteří preferují vyšší rychlost stahování než odesílání.
Adminkův osobní blog o všem a o ničem
cenzuruje váš poskytovatel připojení?

Často kladené dotazy

Na této stránce uvádíme odpovědi na dotazy, které Vás nejčastěji zajímají. Pokud máte nějaký dotaz, který zde chybí, můžete nám napsat e-mail, my jej zodpovíme a pokud by mohl mít přínos pro ostatní, přidáme ho i na tuto stránku.Soused má od Vás připojení k internetu. Uvažuju, že si jej taky pořídím, ale nevím jestli budu mít signál. Nemám na střeše televizní stožár jako on.


Vzhledem k malým rozměrům klientského zařízení a jeho nízké hmotnosti je možné jej umístit i např. na komín, štít domu, nebo pomocí speciálního držáku na střešní krytinu (podobný sněžnému háku na střeše). Pokud máte pochybnost o kvalitě příjmu na Vašem domě, přijedeme Vám pokrytí prověřit – tato služba je ZDARMA.

Mám na domě sluneční elektrárnu a potřebuji mít z práce přístup do statistik provozu. Je možné získat veřejnou IP a kolik za ni budu platit?


Ano, veřejnou adresu je možné získat na vyžádání, k našim plným tarifům (ne EKO). Veřejná IP je zdarma. Zaplatíte případně pouze jednorázový poplatek, pokud bude nutné provést nastavení v síti u Vás doma.

Občas se mi stává, že některé stránky se načítají pomalu. Nemůže mi přípojku někdo rušit?


Pokud zlobí jen některé stránky, zkuste rychlost načítání např. u zpráv na seznamu, nebo podobném velkém zpravodajském serveru. Pokud se tyto stránky načítají normálně, bude server s pomalými stránkami pravděpodobně přetížený, případně jde-li o zahraniční stránku, záleží na kapacitě páteřních tras, vedoucích do této země, nebo na konkrétní kontinent (Taiwan apod.).
Nebo si můžete zkusit změřit rychlost připojení a pokud pravidelně naměříte výrazně nižší rychlost než máte ve smlouvě, kontaktujte nás a my Vám linku prověříme. Jak správně změřit rychlost se dozvíte na těchto stránkách.

Chci si porovnat rychlost připojení k internetu se smlouvou, jde to nějak změřit?


Rychlost připojení k internetu si můžete změřit na některé z volně dosupných měřících stránek v internetu – obecně se takové stránce říká speedtest. Před měřením restartujte počítač, nebo zavřete všechny programy, které využívají internet a mohly by ovlivnit měření. Pokud máte doma více počítačů, vypněte je. Nejznámější speedtesty jsou na www.speedtest.net, speedtest.zive.cz, www.rychlost.cz. Výsledek měření je orientační a může jej negativně ovlivnit stáří Vašeho počítače, stav operačního systému, případně kolísání signálu, měříte-li z notebooku připojeného na Vaši domácí wifi.

Pořídil jsem si nový počítač a chtěl bych ho připojit do sítě, ale nevím, jak mám na něm nastavit síť.


Pokud připojujete nový nebo přeinstalovaný počítač, většinou není u našich přípojek potřeba nic nastavovat. Předávací rozhraní u klienta umí automatickou konfiguraci. Jakmile připojíte počítač do sítě, je možné ho okamžitě začít používat.
To, jestli máte přípojku s automatickou konfigurací, si můžete ověřit v klientském protokolu, který je součástí smlouvy a v části IP adresa je uvedeno „DHCP“.
Totéž platí i v případě notebooku. Pokud jsme Vám nainstalovali wifi router, přihlašovací informace najdete taktéž v klientském protokolu v části „poznámky k instalaci“.
V případě nejasností, nebo pochybností nás můžete kontaktovat.
 

Tip...

Počasí nemá na kvalitu bezdrátového připojení vliv


Jedním z argumentů "drátové" konkurence je, že při špatném počasí bezdrátový internet nefunguje, nebo jde špatně. Ve skutečnosti na kvalitu správně provedené přípojky má počasí minimální vliv.
V extrémních případech, např. při velmi hustém sněžení, může dojít k mírnému poklesu rychlosti, ale při běžném používání internetu to ani nezaregistrujete.

Najdete nás na facebooku